Wrocław – Psie Pole

Autor: Marcin Nowicki

Najdalej wysunięta na północ i najrozleglejsza dzielnica Wrocławia. Czy warto tutaj zamieszkać? Co znajdziecie w okolicy Psiego Pola, sprawdź najważniejsze za i przeciw. 

Do 1928r. Psie Pole było oddzielną miejscowością, a nie dzielnicą Wrocławia. Podczas gdy coraz prężniej działał ośrodek gospodarczy, jakim był Breslau, było kwestią czasu, wchłonięcie Psiego Pola w obręby miasta.

Dziś dzielnica Psie Pole sięga od Świniar po Strachocin, zawierając takie osiedla/poddzielnice jak: Strachocin, Swojczyce, Kowale, Psie Pole, Zakrzów, Pawłowice, Sołtysowice, Karłowice, Widawa, Rędzin i Polanowice.

Wyjazd z Miasta

Dzięki obwodnicy śródmiejskiej i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, Psie Pole jest doskonale skomunikowane i zyskuje coraz więcej zwolenników.  Z tej dzielnicy Mamy doskonały wyjazd na Warszawę, Poznań, a przez AOW szybko znajdziemy się na autostradzie w drodze do Katowic lub Niemiec – w stronę Zgorzelca.

Miejsca na Psim Polu

Na Psim Polu znajdziemy między innymi Akademi Wojsk Lądowych, Centrum Handlowe Korona , Centrum Handlowe Marino, duże ośrodki przemysłu – fabryki Volvo, Polmos, Polifarb, Whirpool, FagorMastercook.

W tej dzielnicy Wrocławia znajdziemy również dużo terenów zielonych, takich jak: las rędziński, osobowicki, sołtysowicki, zakrzowski, strachociński i wojnowski.

Czy warto zamieszkać?

Psie Pole, mimo że nazwa może odstraszać, wydaje się bardzo dobrym miejscem do zamieszkania. Dominująca niska zabudowa i odległości pomiędzy skupiskami ludzi, stawia nam tą dzielnicę w bardzo dobrym świetle.  W połączeniu z niższą ceną, niż na Krzykach, czy Starym Mieście, może to stanowić wystarczające powody, do tego, aby poważnie rozważyć zamieszkanie właśnie w tym miejscu.