Mieszkanie na Krzykach

Autor: Marcin Nowicki

Krzyki to jedna z najpopularniejszych dzielnic Wrocławia, która znajduje się na południe od centrum miasta. Nie tylko popularna, ale prężnie rozwijająca się. Wybierając tą dzielnicę miasta, możemy mieć pewność, że z naszego mieszkania będziemy w prosty sposób mogli dojechać niemalże w każde miejsce we Wrocławiu. Powstają tutaj liczne inwestycje, a kupujących przyciąga również kilka parków, które dają doskonałe miejsce do wytchnienia.

Dzielnica Krzyki to jedna z najstarszych dzielnic Wrocławi, która postwała już 1743r,  wtedy to nie była część miasta, a osobna wieś. W obecnych czasach obok starych poniemieckich budowli możemy natknąć się na wyrastające jak grzyby po deszczu nowe inwestycje mieszkalne i biurowe. Na Krzykach znajduje się również wiele centrów handlowych, w tym jeden z najwyższych budynków w Polsce – SKY TOWER, z którego możemy podziwiać fantastyczną panoramę miasta i okolicy. Dodatkowo w okolicy znajduje się wiele innych strategicznych punktów, takich jak

  • Dworzec Główny PKP
  • Dworzec PKS i Centrum Handlowe Wroclavia – jedno z największych w Europie
  • Aquapark
  • Uniwersytet Ekonmiczny
  • Park Południowy (ok. 25ha)
  • Park Generała Andersa (ok. 6ha)

Dzielnica Krzyki obejmuje takie „poddzielnice”, czy „osiedla” jak Gaj, Brochów, Jagodno, Partynice, Klecinę, Borek, Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Biedziany, Opatowice, Księże Małe i Księże Wielkie, Ołtaszyn, Krzyki.

Krzyki będą doskonałym miejscem do zamieszkania dla wszystkich tych, którzy cenią sobie cichą i bezpieczną okolicę oraz dobrze zorganizowaną infrastrukturę. Ta dzielnica również będzie doskonałym miejscem do zakupu nieruchomości pod inwestycję, ze względu na stale rosnące zainteresowanie tym miejscem.