Fabryczna

Autor: Marcin Nowicki

Wrocław – Fabrycza

Zastanawiasz się, co ciekawego znajduje się w dzielnicy Fabryczna we Wrocławiu? Postaramy Ci pokazać największe zalety oraz niedogodności, przy wyborze nieruchomości właśnie w tym obrębie miasta. 

Nazwę wzięła od licznych fabryk, które można znaleźć w okolicy. Jedna z największych dzielnic Wrocławia. Położona na zachodzie miasta. Zawiera w sobie wiele ważnych ulic, które ciągną się kilometrami, co powoduje, że przemieszczanie się po tej dzielnicy jest bardzo szybkie. Systemy zielonej fali pozwalają sprawnie przemierzać znaczne odległości, mowa tutaj o min. ul Legnickiej oraz Grabiszyńskiej.

Jeżeli pracujesz w obrębie dzielnicy Fabrycznej i planujesz tutaj zamieszkać, to z pewnością docenisz to, że wszystko będziesz miał bardzo dobrze skomunikowane i nie będziesz potrzebował samochodu. Bardzo dobrze rozwijające się ścieżki rowerowe, również będą stanowiły ogromną zaletę dla rowerzystów i dodatkowo wpływają na komfortową komunikację.

Co zaletą, może być i wadą, mieszkanie w tej dzielnicy przy jednej z głównych ulic może być uciążliwe, ze względu na hałas, kurz oraz zapach Spalin, Na szczęście wiele mieszkań zapewnia sypialnie w głębi nieruchomości co znacznie wpływa komfort snu. Kolejną wadą może być plan zagospodarowania miasta. Kupując lokum w niskiej zabudowie, może się okazać, ze za kilka lat będziesz sąsiadował z wieżowcem. Wszystko zależy od lokalizacji i od każdej z poddzielnic.

Na dzielnice Fabryczną składają się osiedla / poddzielnice: Muchobór Wielki, Grabiszyn, Fabryczna, Oporów, Leśnica, Stabłowice, Maślice, Marszowice, Pracze Odrzańskie, Pilczyce, Kozanów, Popowice, Gądów, Kuźniki, Nowy Dwór.

Miejsca dzielnicy Fabryczna

  • Wrocławski Stadion
  • Lotnisko
  • Halę Orbita
  • Centra Handlowe: Magnolia, Factory Outlet
  • Wrocławski Park Przemysłowy, EIT+, PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii
  • Liczne tereny zielone: Las Pilczycki i Kuźnicki, Park Zachodni, Park Leśnicki i Złotnicki, Park Tysiąclecia, etc.